Kolorowe choineczki DIY #5

By | 00:22 7 comments



„Szybkie ozdoby”, które cieszą oko, nic nie kosztują i są pomysłowe to jest TO!
W takim właśnie celu użyłam nieaktualnego wzornika farb. Nie trzeba posiadać go w domu – wystarczy w markecie budowlanym lub sklepie z farbami zaopatrzyć się w próbniki farb. Odcienie – najlepiej pasujące do tego co już mamy w swoich domach.


 

 


Kształt wyciętych elementów – dowolny. Czas na ozdoby świąteczne więc pojawiły się u mnie choinki. Okienka tak sprytnie wymierzone, aby nie trzeba było wycinać poszczególnych tonów w danym odcieniu tylko wsunąć pod spód cały kartonik. Trochę przypomina to wycinanie bazy pod witraże jakie w szkole podstawowej przygotowywało się na plastykach :-)


 

 


Wystarczy na kartce bloku technicznego – lepiej kiedy papier będzie sztywny – rozrysować wzór, wyciąć starannie skalpelem i od spodu przykładać kolorowe elementy w powstałe okienka.
Części można po podklejać taśmą lub klejem Magic, aby całość nam się sztywno trzymała. Powstały obrazek wystarczy umieścić w dowolnej ramce i to tyle.


 


Na półce nad sofą zaczęły pojawiać się motywy świąteczne. Myślę, że moje choinki są ciekawym ich uzupełnieniem, a efekt stopniowania koloru poszczególnych drzewek sprawia, że obrazek nie jest taki zwyczajny. 





Nowszy post Starszy post Strona główna

7 komentarzy:

 1. Świetny pomysł dla kogoś, kto lubi prostą formę, czyli dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się! Już niedługo choinka z listewek - przy udziale piły, młotka i pistoletu - może M pomoże??

   Usuń
 2. Fajny pomysł :) Sezon na dekoracje świąteczne otwarty jak zwykle po 1 listopada :) U mnie niedługo też na blogu choinka, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie w markecie kilka dni temu przepakowywały zmarznięte chryzantemy i taszczyły sztuczne choinki - taki marketing ;-)

   Usuń
 3. So sweet! aż mi się angielszczyzna wymsknęła

  OdpowiedzUsuń