Stroik świąteczny DIY #2

By | 23:04 Leave a Comment
09.12.2014 o 23:04Dzisiaj pora na pierwszy stroik świąteczny. Stroik również pójdzie w dobre ręce za sprawą kiermaszu w Szkole Podstawowej nr 4 w Oławie. Obecnie macierzysta szkoła mojej starszej córki Lenki, już za rok młodszej Soni, a kiedyś moja. Sentyment jest, uwierzcie.

Propozycja była na stroiki do postawienia na stole, ale ja muszę zawsze inaczej :-) i będzie wiszący.
Postawiłam na naturalne materiały, neutralne kolory i czerwone dodatki zgodnie z przewodnią barwą świąt bożonarodzeniowych.


Poniżej nie do końca wykorzystane materiały – stwierdziłam, że będzie za dużo o szyszkę i krążki brzozowe (to temat na następny post i kolejny – wkrótce okaże się dlaczego brzoza wiedzie prym w naszym domu).


Z ratanu pierwszy raz cokolwiek robiłam i na pewno wrócę jeszcze do tego materiału. Pojawiła się juta, kawałki kory i gałązek brzozowych. Czerwone dodatki kiedyś zakupione jako osobne ozdoby. W ruch poszedł pistolet, drucik florystyczny, nożyczki. Powstał stonowany (choć może nie do końca mając przed oczami tę czerwień) delikatny stroik. Mam nadzieję, że komuś posłuży w te święta jako piękna ozdoba drzwi wejściowych, może zawiśnie nad kominkiem lub w oknie.

A jak Wam się podoba?

Jutro stroik nr 2 – również na kiermasz. Do miłego!
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: