Minimalistyczna wiedza DIY

By | 19:02 22 comments


Dziś polecę mądrościami. 

Nie od dziś wiadomo, iż nauki ścisłe są kluczem do wiedzy o świecie. Zapewne jeszcze wszystkiego nie wynaleziono, ale skupiając się na prawach i wzorach matematycznych mamy jeszcze szansę na niejeden sukces :-)
A gdyby tak uspokoić nasze miejsca pracy? Biurka naszych dzieci? Wyciszylibyśmy umysły, które w dzisiejszym świecie atakowane są przeróżnymi bodźcami z każdej możliwej strony. Zbierzmy przedmioty, które nas inspirują, kształty, które do nas przemawiają, akcesoria, które kojarzą nam się z wielkimi osiągnięciami. Pierwsza wygrana z ojcem w szachy czy własnoręcznie przygotowane przedmioty, które ułatwią nam pracę (organizer na ścianę, stemple, kartonowe pudełka). Zagadki logiczne, nad którymi głowimy się już od dłuższego czasu, a od ich rozwiązania dzieli nas zaledwie kilka kroków... w takim otoczeniu znajdziemy odpowiedź.

Zrezygnujmy z kolorowych, plastikowych gadżetów, na rzecz drewnianych i stylowych. Naturalne, jasne odcienie, w połączeniu z ciepłem drewna i papieru, zawsze będą nam się dobrze kojarzyć. Spowodują chęć do pracy, do tworzenia, co rozwoju.

Możemy w prosty sposób przygotować bardzo efektowny przedmiot, który pobudzi naszą wyobraźnię do działania. Potrzebne będą:

- zginane białe słomki
- przezroczysta taśma klejąca
- przykład figury przestrzennej – tu ośmiościan foremny

Z 3 sztuk słomek, wykonujemy trójkąt równoboczny. Elementy bardzo łatwo połączyć ze sobą, wkładając koniec słomki w początek kolejnej. Potrzebujemy 8 takich zestawów. Miejsca zgięć rurek będą wyznaczały nam wierzchołki naszej figury. Pozostało nam każdą „ściankę” skleić ze sobą przezroczystą taśmą klejącą i nasz wielościan gotowy.


Jestem zdania, iż otaczając się przykładami z dziedzin nauk ścisłych, będziemy dostrzegać nowe zależności. Okrywać nowe, nie szkodzi, że czasem już odkryte, ale gdy dojdziemy do tego sami to nauka nie będzie dla nas tak wielką niewiadomą.O takiej ozdobie możecie przeczytać i oczywiście pooglądać ją w biurkowej aranżacji w najnowszym, wrześniowym wydaniu Magazynu Ilobahie Creative

Jeśli jeszcze nie jesteście zapisani na darmową prenumeratę magazynu to zachęcam. Co miesiąc wspaniała dawka inspiracji, nowinki ze świata designu i każdorazowo oryginalny projekt DIY. 


Słomkowy materiał już raz gościł na łamach mojego bloga - zapraszam TU na czarną wersję ozdoby :-)


Dziękuję Marcie z Domku przy lesie za organizer heksagon 
Blacksis za papierowe torby 

Targdeko pojemnik w trójkąty, grafika z rogami
Stolik/lampka DIY
Nowszy post Starszy post Strona główna

22 komentarze:

 1. co to za kolor ścian? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowane bełty we własnym wykonaniu :-) Wszystkie szare odcienie na ścianach w domu to mieszanki domowe :-)

   Usuń
 2. Zaraz przeglądnę magazyn, bo gapa ze mnie i jeszcze tego nie zrobiłam. Biurko pierwsza liga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie, koniecznie :-) I ciągle dzieci coś mi podkradają :(

   Usuń
 3. Piękny kącik, podobny, bo taki naturalny, jest w katalogu ikei, jedno wielkie ŁAŁ :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to muszę powertować katalog - przyszedł ostatnio :-)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Hania, masz teraz biel i czerń do wyboru - które robisz?? :-*

   Usuń
  2. nie wiem... nie wiem... :)
   Zaplanuję weekendową zabawę słomkową z moim synkiem! Ooooo taki mam plan

   Usuń
  3. To potrzebne będą kolorowe - jeszcze inna opcja! :-) Powodzenia! :-)

   Usuń
 5. Świetnie :) Wena Cię nie opuszcza :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne podejście! Jestem za!
  No i oczywiście DIY świetne, jak zawsze!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja właśnie z tym uspokajaniem siebie mam problem, bo u mnie wszystko w biegu i chociaż bałaganu nie lubię to ciągle coś gdzieś niepotrzebnego mi się poniewiera, bo ciasno. Eh...byle na swoim, tam łatwiej się będzie ogarnąć (mam nadzieję)!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nadal się uczę chowania drobnostek w większe pojemnik. Bez nich to już w ogóle cyrk miałabym. Ale z drugiej strony lubię to wszystko na wierzchu bo wiem co mam, jest pod ręką :-)

   Usuń
 8. Pomysłowe! Dodatkowym walorem jest Twój kącik kreatywny! Tyle elementów, a wszystkie współgrają! Bardzo mi się podoba! Z chęcią podrzuciłabym różową kaczkę :P Dobrze wyglądałby u Ciebie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Róż! Ja wiem, że wniósłby dużo życia i emocji w taką aranżację :-)
   Dziękuję, pozdrawiam :-)

   Usuń
 9. Minimalistycznie, ale jednak dekoracyjnie - bosko :) a ode mnie jeszcze mała nominacja - tu http://www.collageblog.pl/blog/kto-pyta-ten-bloger

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Olu za komentarz :-) A to idę, pędzę do Ciebie :-)

   Usuń